Daniel heter jag och är 23år och vistas i Umeå. Köpte mig i december en Golf v6 4-motion som varit lite av en drömbil för mig sen länge tillbaka.
Dagen då jag hämtade den:
Sen kunde jag inte hålla fingrarna i styr så det blev ett 2½" rostfritt system och nya baklysen, svarta vw emblem, tog bort emblemen på bakluckan, r32 dämpare och fjädrar och ett simota twincharger filter. Det satt en bakkjol i golf 5 r32 utförande på bilen vid köp, så den får stanna men ska försöka hitta passande läpp eller front till den senare.
så här ser den ut idag i vinter utförande då:
Det som kommer innan sommaren är svarta framlyktor i r32stuk, Pulverlacka sommar fälgarna blank svarta (Ligger hos pulverlacken as we speak) och montera r32 takvingen som ligger i förrådet.
Tackar.. ... Jasså? då han jag väl bara före ... Nee men en kompis till mig som hade den och fick den till kanonpris så.. Ja lite planer finns så som coilovers och 19" till nästa vinter, en haldex uppgradering. Hade varit skoj med extraktor och insug men det blir så jäkla dyrt då är det bättre köpa sig en r32a ist